Nekla - mobile.ntt.nekla.eu

syrena-3.jpg 8cb084244a53ad38e8b6dfed8c1232cc
Hymn
2011-04-19 Artur Kaczmarski
Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię

Hymn nekielskich Syreniarzy ;-)

autor i wykonawca Maciej Izydorczyk

Maciej (z małą pomocą dziadka Czesia :) ), uczeń III klasy Gimnazjum nekielskiego ( w tym roku kończy).
Mieszka w Starczanowie (gmina Nekla).

Tekst:

Ref. Syrena prawdziwa nekielska królowa. To jest to miejsce gdzie nie jedna wygląda jak nowa. Głos silnika- przyśpieszone serca bicie. Syreniarze wyruszają na świata podbicie.

Od modelu setnego w Warszawie się zaczęło. Na 105Lux w Bielsku- Białej zakończyło. To piękne cudo myślą polskich konstruktorów i inżynierów było. Każdy o tym dobrze wie że Syrenka jest herbem polskiej stolicy. A gdy się zepsuła nie jeden dostawał przy niej nerwicy. Choć niewiele siedziało w niej koni. To przez tyle lat wciąż wspaniale się broni. Gwiazdą Polski ludowej była. Nie jednemu w nie jedną noc się śniła. Wydech jej jest głosem anioła. Który o ubóstwienie dziś nie musi wołać. Bardzo miły przydomek też miała. Boska Syrenka Skarpetą się zwała. Pięknie się ona w tamtych latach spisywała. 5 osób na swój pokład zabierała. A w terenie też radę sobie dawała.

Ref.. Syrena prawdziwa nekielska królowa. To jest to miejsce gdzie nie jedna wygląda jak nowa. Głos silnika- przyśpieszone serca bicie. Syreniarze wyruszają na świata podbicie

2. Syreniarze - nasi Syreniarze. Oni serce swej Syrence oddają w darze. Ich marzenie o stworzenie jak z bajki samochodu. Choć niewątpliwie wiele mają z tym zachodu. Dopiąć wszystko na ostatni guzik. No i w drogę Pedał gazu wciśnięty w podłogę. Dobra zabawa przy świata zwiedzaniu. W samochodzie w którym czują się niczym w raju. Wiele kilometrów lecz oni się nie poddają. Nie poddają.? Bo w trasie sobie pomagają. Choć wiele lat temu z taśmy schodziła. To w sercach wielu znów się narodziła.

 

Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię
Filtruj komentarze
Czytaj komentarze (0)
grafika
newsletter.jpg d911bbbfa8ecb5e7f384178f96fd0b65
Ostatnie tematy na forum:
wawa-agraf-03.jpg b93d23d2d797b84b71e338fe149b7a12